آیا از حرف زدن نون و آب درمیاد؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با یک تحقیق ساده و جستجو در اینترنت متوجه می شویم که کتاب های زیادی با موضوع سخنرانی و صحبت در جمع تا کنون نوشته شده است. کتاب هایی با عنوان چگونه سخنرانی کنیم، مهارت های صحبت در جمع، هنر سخنوری، آیین سخنوری، جعبه ابزار سخنرانی، سخنرانی پیروزمندانه و ده ها کتاب دیگر با این موضوع. پس می توان نتیجه گرفت وقتی که خوب حرف زدن کتاب داشته باشد حتما خیلی مهم است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که هیلاری کیلینتون و تونی بلر از گران قیمت ترین سخنرانان حال حاضر دنیا هستند. هیلاری کیلینتون برای یک سخنرانی 90 دقیقه ای در حدود 250 هزار دلار دستمزد دریافت می کند و این رقم در ایران برای یک سخنران خوب حدود 10 تا 12 میلیون تومان است. اکثر رهبران بزرگ دنیا، صاحبان ثروت و سرمایه و مدیران شرکت های بزرگ و چند ملیتی، سخنرانان بسیار ماهری هستند که توانسته اند با صحبت هایشان مسیر تاریخ را تغییر دهند مانند نلسون ماندلا، مهاتما گاندی و استیوز جابز. سخنرانان ماهر و کارآزموده که در زمینه موضوع خود تخصص دارند می توانند برای سخنرانی های خود میلیون ها تومان دستمزد طلب نمایند. احتمالا قانع شده اید که از حرف زدن هم نون و آب حاصل می شود آن هم چه نونی!!!

سخنرانی

شاید هنگامی که از دستمزد کیلینتون و سخنرانان بزرگ گفتیم و از مهارت های سخنوری رهبران بزرگ مثال زدیم پیش خود بگویید که «این ها چه ربطی به من دارد» و یا «من که نمی خواهم رئیس جمهور شوم در ضمن شرکت چند ملیتی هم ندارم»

زود قضاوت نکنید!


موقعیتی را در نظر بگیرید که در جلسه هیات مدیره قرار است از طرح خود دفاع کنید و نظر مثبت همکاران خود را جلب نمایید،مدیرعامل یک مجموعه با تعداد زیادی کارمند هستید و برای اداره زیردستان خود نیاز دارید که روش های ارتباطی موثر را بیاموزید و رهبر با نفوذی باشید، به عنوان کارجو به مصاحبه استخدامی دعوت می شوید و قرار است افکار و عقاید خود در خصوص موضوع مطرح شده را بیان کرده و نظر مصاحبه گر را جلب کنید، به عنوان نماینده یک شرکت به یک جلسه تجاری مهم دعوت می شوید و قصد دارید در خصوص قرداد مهمی مذاکره نمایید و شاید لازم باشد رئیس اداره خود را قانع کنید که نیاز به مرخصی بیشتری دارید. برخی مواقع هم لازم است برای کمک به دیگران اطلاعات مفیدی را به آن ها انتقال دهید. اگر نتوانید مشتری هایتان را به استفاده از محصول یا خدمت جدیدتان ترغیب کنید، از میدان رقابت حذف خواهید شد. شاید هم لازم باشد از افکار و ایده های خلاقانه خود دفاع کنید.
در همه موقعیت هایی که بیان شد و هزاران موقعیت مشابه، ما بی نیاز از خوب، پسندیده و موثر صحبت کردن نیستیم.
حال که ارزش خوب حرف زدن برایمان آشکار شد و به این نکته پی بردیم که این مهارت اکتسابی است و قابل آموزش،وقت آن است که دست به کار شویم و شروع کنیم و قدم در این راه بگذاریم شاید تغییری که برای موفقیت در کار و زندگی خود دنبالش هستیم ، با فراگیری این مهارت رقم بخورد.

 مطالعه کتاب "یک، دو، سه ...آزمایش میشه" در خصوص آموزش سخنرانی و فن بیان را به شما توصيه مي كنيم.

مطالب مرتبط

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه (1)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
This comment was minimized by the moderator on the site

نمي دونستم اين سخنرانها توي خارج اينقدر پول ميگيرند!!!

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
لطفا کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات کاربران

رضا کریمی راد نظری را ارسال کرده است در :ضرورت فن بیان در کودکان
بسیار عالی است.
محمد نظری را ارسال کرده است در :چطور مسلط و بدون تپق صحبت کنیم؟
خیلی عالی.
محسنی نظری را ارسال کرده است در :سخنرانی و ارائه مطلب ( پرزنتیشن ) یک هنر است
بسیار کامل و جامع. ممنون از شما.
مهدی نظری را ارسال کرده است در :نکاتی برای رعایت بهداشت صوتی و پرورش صدا
تمرینات بدی نبود اما کامل هم نبود و می تونید کاملتر کنی
سلام . من از گوگل اتفاقی اومدم اما جالبه برام ۳۰ دقیقست ...
اینستاگرام فن سخن

درباره ما

وبسایت فن سخن با تکیه بر تجربه و توان خستگی ناپذیر تیم خود ، فعالیت خویش را از سال 1395 آغاز کرده است. این مجموعه رویکردهای جدیدی را برای تولید هرچه بهتر و بیشتر محتوی بروز و مناسب در خصوص سخنرانی، فن بیان، مهارتهای ارتباطی در پیش گرفته است. امیدواريم در این مسیر همراه ما باشید. رهنمودهای شما را صمیمانه ارج می نهیم.

گرگان - خیابان ولی عصر - عدالت 22 - نبش خرداد 5
ایمیل : fanesokhan@gmail.com
شماره های تماس : 09359099885 و 32333070-017

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به موسسه توسعه مهارت خودباوران ساعی می باشد.

فن سخن